Ενημέρωση Γονέων

Πρόσκληση σε Ενημερωτική Συνάντηση Γονέων 2023-24

Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση του σχολείου έχει προγραμματίσει την ετήσια ενημερωτική συνάντηση Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 17:30.
Η συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του Σχολείου και συγκεκριμένα στο κλειστό γυμναστήριο και θα είναι ενημερωτική σε ένα πλήθος θεμάτων που αφορούν στη λειτουργία του Σχολείου κατά το έτος 2023-24. Τα θέματα στα οποία θα ενημερωθείτε είναι τα εξής:
1. Το πλαίσιο επικοινωνίας Γονέων & Κηδεμόνων με το σχολείο
2. Το πλαίσιο φοίτησης & αξιολόγησης των μαθητών
3. Το Εκπαιδευτικό Προσωπικό, το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό και τον ρόλο του Συμβούλου Παιδαγωγικής Ευθύνης του Σχολείου
4. Τα λειτουργικά χαρακτηριστικά και τις υποδομές του Σχολείου
5. Τις εκπαιδευτικές δράσεις που υλοποιούνται & το πλαίσιο συμμετοχής των μαθητών στις εκδρομές
6. Τις Δομές Συμβουλευτικής και Υποστήριξης που διαθέτει το σχολείο
7. Τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου
Στην συνάντηση θα παραβρεθούν ο Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης του Σχολείου κ. Βετσόπουλος Απόστολος και οι κκ. Τσιλιμέκη Χριστίνα – Ψυχολόγος και Χριστοπούλου Χριστίνα – Κοινωνική Λειτουργός οι οποίες ανήκουν στο εξειδικευμένο προσωπικό του Σχολείου σε θέματα Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης.

ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΠΕ86